Studio Bez KlikyFotogalerie: Dílny Studia Bez Kliky

 

 

 

 

 

 

 

Tisk na Guttenbergově lisu

Přivezeme k vám lis ze 17. století. Pronikněte do tajemství černého řemesla. Poznejte, jak se odlévaly tiskařské litery, z čeho se míchaly barvy a inkousty. Zapojte se a odneste si vlastní výtisk.

Vojáci, zbraně a hrdinové v literatuře

Jak vypadaly kordy Dumasových mušketýrů, Jiráskovi husité, Švandrlíkův samopal s kadencí ta-ta-ta-ta? S čím přišel ruský partizán? To a mnohem více uvidíte v našem programu.

 

 

 

 

Výroba ručního papíru

Papírnická dílna ve vaší knihovně, škole, muzeu, předvede nejlepší způsob výroby ručního papíru. Pomocí sít a rámků si z papírové hmoty vyrobte originální dílko.

 

 

Leták, pamflet, samizdat
Lektor: R.Prokeš
Dílna je vhodná do knihovny, muzea, školy. Seznámí Vás s jednoduchými tiskařskými technikami pro výrobu a kopírování letáků z dob nedávné minulosti. Dozvíte se co je cenzura, jak vypadá práce na cyklostylu či psacím stroji. Během dne může proběhnout i několik dílen v délce jedné vyučovací hodiny. Příprava po příjezdu zabere 60 min.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

loutkárna

Loutkové divadlo Romana Prokeše, Pavlíny Wolfové a Kamila Krále. Hrajeme loutkové divadlo, pořádáme kurzy dramatické výchovy s Pavlínou Wolfovou a Romanem Prokešem, vyrábíme loutky ve workshopové dílně.

POZVÁNKA A PROGRAM - HELFŠTÝNSKÁ HRADNÍ POUŤ 5. 6. A 7. ČERVENCE 2019 - VIZ JEŠTĚ NÍŽE !!!